Bendruomeninių vaikų globos namų „Nykštukas“ jaunuoliai dalyvavo jaunimo organizacijų sąskrydyje ,,Išlik sveikas ir stiprus – stiprybė slypi tavyje“

2020 m. rugsėjo 26 dieną Linkuvos socialinių paslaugų centro bendruomeninių vaikų globos namų „Nykštukas“ globojami jaunuoliai Vigantas, Gabrielius, Jonas, Raimonda Rebeka, Modesta dalyvavo jaunimo organizacijų sąskrydyje ,,Išlik sveikas ir stiprus – stiprybė slypi tavyje“.

 

Sąskrydį organizavo Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Sąskrydis prasidėjo svečių sveikinimais ir palinkėjimais, vėliau visi mankštinosi aerobikos mankštoje „Pajudėk aerobikos ritmu“, kurią vedė ,,Sporto ABC“ prezidentė Ramunė Pociuvienė. Tolesnėje programoje sekė jaunimo savanoriškos tarnybos programa ,,Būk savanoris – keisk pasaulį“. Globojamus vaikus sudomino paskaita ,,Elektroninės cigaretės – mitai ir faktai“. Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas gydytojas Robertas Badaras pasakojo apie jų atsiradimą, pasekmes. Jaunuoliai maloniai bendravo su JTBA konsultante, Lietuvos jaunimo ir užimtumo centro metodininke Renata Dambrauskaite Pėželiene, kuri vedė paskaitą apie globalinių problemų sprendimą. Toliau programoje vyko sveikatinimo užsiėmimai: filmo „Kūno kodas“ peržiūra, šokių pamokos su šokių mokyklos instruktoriumi Dariu Marcinkumi. Vigantas ir Jonas, dalyvavo krepšinio rungtynėse, kur sėkmingai iškovojo trečią vietą ir buvo apdovanoti medaliais. Kiti jaunuoliai savo taiklumą išbandė smiginio varžybose, vikrumą važinėjant paspirtukais. Instruktorė Taisa Balčiūnienė mokino teisingo ėjimo šiaurietiškomis lazdomis. Prevenciniame kiemelyje, Pakruojo rajono bendruomenės pareigūnai ir Pakruojo vaikų ir jaunimo klubas pasakojo apie savo darbą. Globojami vaikai noriai apžiūrinėjo pareigūnų atributiką: liemenę ,skydą, elektrošoko prietaisą. Jaunuoliai džiaugėsi linksmai praleidę dieną ir galėję susipažinti su įvairiomis jaunimo veiklomis.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija