Linkuvos socialinių paslaugų centre Šv. Velykų šventė

Linkuvos socialinių paslaugų centro (toliau centro) gyventojų kasdienybė neatsiejama nuo kalendorinių švenčių. Kaip ir kiekvienais metais įstaigoje buvo švenčiamos Šv. Velykos. Centro padalinyje Savarankiško gyvenimo namuose „Spindulys“ penktadienį buvo marginami kiaušiniai, šeštadienį visi namai kvepėjo kepiniais: netikru zuikiu, sūrio vyniotiniu, šaltiena, kepamais vafliais ir grybukais. Virtuvėje smagiai sukosi šeimininkės: Aistė, Simona, Eglė, Laima, Algimantas ir Gediminas. Sekmadienį dauguma gyventojų susirinko pakalbėti apie Šv. Velykų papročius, pabendrauti, pasidžiaugti margučiais, o svarbiausia – pasivaržyti margučių ridenimo rungtyje.

 

                 Centro gyventojai džiaugėsi gražiais margučiais, kuriuos marginti padėjo gyventojai Emilija ir Saulis. Seneliams buvo smagu  dar kartą išgirsti apie Šv.Velykų tradicijas, sumušti margučiais, suvalgyti gabalėlį Velykinio pyrago, pajusti šventinę nuotaiką, priimti sveikinimus sulaukus Šventų Velykų.

                Centro padalinyje globos namuose „Saulė“ sekmadienį apsilankė Velykų Bobutė (socialinio darbuotojo padėjėja Danutė) nešina pilnu krepšiu margučių. Kad visi gyventojai būtų aplankyti, Bobutė suko į kiekvieną gyventojų kambarį, primindama Velykų šventės prasmę, margučių spalvų reikšmę, linkėdama sveikatos ir bundančios gamtos džiaugsmo.  Margučiai buvo dalinami  ne dykai, o atsakant į užduodamus klausimus, susijusius su Velykų papročiais. Po margučių dalybų, šilto bendravimo, gražių linkėjimų, Bobutė buvo išlydėta grojant smagiai muzikai ir net šokiais.

 

                                                                                                                                                                Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija