„Namai kvepiantys duona“ Linkuvos socialinių paslaugų centro gyventojai paminėjo duonos dieną

      Vasario 5 dieną nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė buvo sutapatinta su Šv. Agotos vardadieniu, todėl šią dieną pašventinta duona buvo vadinama Šv. Agotos duona, kuri, tikėtina, lietuvius saugodavo nuo visokiausių nelaimių. Nuo seniausių laikų šią dieną visi namai kvepėdavo kepama duona, todėl Linkuvos socialinių paslaugų centro ir  Centro padalinių  socialiniai darbuotojai visada sugalvoja kaip įdomiau paminėti duonos dieną, ne išimtis ir  2021 m. Šv. Agotos diena, kai  visuose namuose, kur teikiamos įvairios socialinės paslaugos, kvepėjo duona, nes namai ir duona visada ir visais laikais žmogui buvo svarbiausi.

 

 

      Centro padalinyje Globos namuose „Saulė“ vyko duonos dienai paminėti skirta popietė, kurios metu gyventojams buvo ne tik priminti šios dienos papročiai, bet ir patys, padedami socialinio darbuotojo padėjėjos Laimos, galėjo minkyti duoną, pašauti ir iškepti. Visi namai kvepėjo duonos kvapu, kurio niekas nesumaišytų su jokiu kitu kvapu.       Centro padalinio Savarankiško gyvenimo namų „Spindulys“ gyventojai kepė duonos tortą. Vieni kepė duoną su česnaku, kiti tarkavo sūrį pagardams, o treti  stengėsi, kad duonos kepinys būtų panašus į tortą. Nors ir karantino laikotarpis, bet visi paragavo šio įmantraus ir naujoviško duonos kepinio, kurį į kiekvieną kambarį atnešė socialinio darbuotojo padėjėja Rasa.
      Linkuvos socialinių paslaugų centro gyventojai kartu su socialine darbuotoja Vilma kalbėjosi apie senąsias Šv. Agotos dienos tradicijas ir papročius, prisiminė vaikystės duonos skonį ir savuose namuose keptą duoną. Todėl vienas kitam patardami išsikepė ragaišį su sėlenomis, kurį skanaudami su sviestu džiaugėsi, kad pavyko iškepti ragaišį, kuris priminė namus, kvepiančius duona.
      Centro padalinyje Bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Nykštukas“ visą savaitę kvepėjo kepama duona. Nuo vasario 1 iki 5 dienos vyko didelis renginys – „Duonos savaitė“.  Socialinė darbuotoja Vaida sumanė, kad kiekvieną dieną vaikai paragautų kitokios duonos. Kartu su darbuotojomis vaikai kepė: „Fukači“, „Beždžionėlių duoną“, „Pynutę“, ruginę duoną su vaisiais ir net Sakartvelo duoną, įdarytą sūriu – „Chačapuri“. Ragaujant duoną vaikai buvo mokomi pagarbos duonai, supažindinami su Šv. Agotos dienos reikšme.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija