Įspūdžiai iš Iecavoje vykusios „Vasaros mokyklos“

2019 m. birželio 13 d. Linkuvos socialinių paslaugų centro, Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro neįgalieji, lydintys darbuotojai bei Pakruojo rajono savivaldybės administracijos atstovai dalyvavo vasaros stovykloje Iecavoje (Latvija).
Pakruojo rajono stovyklautojus pristatė ir sveikinimo žodį tarė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, Iecavos ir Rundalės savivaldybių atstovės.
Stovykloje dalyvavo virš 50 dalyvių ne tik iš Pakruojo rajono, bet ir iš Rundalės ir Iecavos savivaldybių, todėl buvo sudarytos penkios komandos ir veiklos vyko mažesnėse grupelėse, kad dalyviai kuo daugiau bendrautų tarpusavyje. Neišdildomus įspūdžius stovyklautojams paliko leidimasis lynu kabant ore, važinėjimasis triračiais, supimasis sūpynėmis. Nuobodžiauti neleido įvairūs lauko žaidimai ir rungtys, be to, kiekvienas dalyvis bandė savyje pažadinti menišką sielą ir tapė paveikslus. Nuo lauke kepinusio karščio stovyklautojus gelbėjo ne tik vanduo su citrina ir mėtomis, bet ir vieno iš stovykloje esančių pastato viduje įrengtas stalo žaidimų „rojus“ – ir nors tarp dalyvių vyko intensyvios kovos, virė aistros, bet laimėjo draugystė. Jėgas atgauti dalyviai galėjo pertraukėlių metu, prie bendro vaišių stalo.
Kol stovyklautojai dalyvavo įvairiose rungtyse ir užsiėmimuose, projekto partnerių atstovai aptarė projekto įgyvendinimo eigą, apžiūrėjo Iecavos savivaldybės projekto lėšomis įrengtus daugiafunkcės terapijos bei fizinės reabilitacijos kambarius, o likusią popietės dalį aktyviai dalinosi mintimis ir idėjomis dėl planuojamų įgyvendinti naujų projektų.
Projekto metu organizuojamų įvairių renginių, veiklų pagalba siekiama stiprinti socialiai pažeidžiamų asmenų bendravimo gebėjimus, socialinius ir kasdienio gyvenimo įgūdžius, sudaryti sąlygas jiems įgyti naujos patirties ir taip lengviau integruotis į visuomenės gyvenimą.
Ši stovykla – pirmoji iš trijų numatytų. Liepos mėn. dalyviai iš Rundalės, Iecavos ir Pakruojo rajonų rinksis Linkuvoje, o rugpjūčio mėn. – Rundalėje. Neabejojame, kad dalyvių laukia ne mažiau įdomios veiklos ir įspūdžiai.
Stovykla organizuota pagal Pakruojo rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamą projektą LLI-344 „Socialinė partnerystė – socialiai pažeidžiamų asmenų integracija į visuomeninį gyvenimą“ (SocialLife).

Projekto vadovė Lina Mikolaitytė