Linkuvos socialinių paslaugų centre paminėta Šv. Kazimiero diena

     Kovo ketvirtoji tapatinama su kovarnių diena, nes šią dieną į Lietuvą parskrenda kovai ir kovarniai. Ši pavasario pradžią skelbianti šventė, atėjus krikščionybei, pavadinta Lietuvos dangiškojo globėjo Šv. Kazimiero garbei. Kiekvienais metais Linkuvos socialinių paslaugų centro (toliu – Centro) gyventojai su užimtumo specialistais skubėdavo į Klovainiuose organizuojamą „Kaziuko“ mugę, bet šiais metais dėl COVID-19 pandemijos Kazimierinės buvo minimos įstaigos padaliniuose.

     Socialinė darbuotoja Vilma centro gyventojus pakvietė į popietę, kur buvo pasveikintos dvi Kazimieros (vienos iš jų gimtadienis sutampa su varduvėmis) ir Kazimieras. Pavasario sutiktuvės vyko smagiai šnekučiuojantis prie šilto arbatos puodelio ir gardaus pyrago.
     Centro padalinyje Savarankiško gyvenimo namuose „Spindulys“ buvo džiaugiamasi saulės spinduliais – lauke kvepėjo pavasarine koše. Virė gyventojai kartu su socialinio darbuotojo padėjėja Rasa – maišė pasikeisdami, kad košė neprisviltų ir gardesnė būtų. Vyr. socialinė darbuotoja Asta parūpino riestainių, kad šventė primintų tikrą „Kaziuko“ mugę.
    Centro padalinyje Globos namuose „Saulė“ šventinė popietė prasidėjo nuo sveikinimų Kazimierai, vėliau ji tęsėsi pavasario tema. Socialinės darbuotojos Danutė ir Laura skaitė eiles apie pavasarį, buvo spėjamos mįslės, pamėgdžiojami paukščių balsai, gyventojai noriai dalyvavo organizuojamuose žaidimuose.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija