Linkuvos socialinių paslaugų centre paminėta Užgavėnių šventė „Tradicija dabartyje“

      Nuo seniausių laikų Užgavėnės buvo švenčiamos triukšmingai – kad žemė pabustų ir greičiau pavasaris ateitų, tačiau užklupusi pandemija dėl COVID-19 viruso,  smarkiai „supurtė“ ne tik visą Žemę, bet ir žmonių gyvenimą pakeitė. Tačiau Linkuvos socialinių paslaugų centro (toliau – Centro) darbuotojai visada randa būdų, kaip išradingai ir saugiai švęsti šventes net ir karantino sąlygomis.

 

      Centro gyventojai buvo maloniai nustebinti čigonės šmaikštumu, po kurios kauke slėpėsi socialinė darbuotoja Vilma ir Velniuku, kurio personažą kūrė gyventojas Algis. Sukosi čigonėlė po kambarius, laimę ir sveikatą žadėdama, būrė daug gražių dienų ir net būsimų vestuvių ateityje matė, o Velniukas skaniais blynais visus pavaišino.
     Centro padalinyje globos namuose „Saulė“ buvo paminėta paskutinė mėsiedo diena su riebiais ir dideliais kaip saulė blynais, kuriuos kepė gyventojos Danguolė ir Marytė kartu su socialinio darbuotojo padėjėja Laima. Nebuvo Kanapinio ir Lašininio kovos, nebuvo ir Morės ant laužo, bet prie stalo linksmybių netrūko – gyventojai su socialiniais darbuotojais prisiminė ne tik praeitas Užgavėnes, bet ir jaunystėje linksmai švęstą žiemos išvarymo ir pavasario laukimo šventę, kuri buvo neatsiejama nuo linksmybių, dainų ir šokių, todėl folkloro grupės moterys Marija, Zuzana ir Liucija smagiai užvedė lietuvių liaudies dainą „Pasėjau linelį“.
      Centro padalinyje Savarankiško gyvenimo namuose „Spindulys“ po pietų visi namai pakvipo blynais. Padedant socialinei darbuotojai Astai ir socialinio darbuotojo padėjėjoms visi kepė blynus: bulvinius, miltinius, mielinius, „čirvinius“ ir net grikinius. Smagiausia Užgavėnių dalis – blynų vaišės. Vaišino vieni kitus savais blynais, linkėdami gražaus ir saulėto pavasario, tikėdamiesi, kad su sniegu ištirps ir visos metų negandos.
      Centro padalinyje Bendruomeniniuose vaikų globos namuose „Nykštukas“ visą savaitę kvepėjo blynais. Patys vaikai maišė, patys kepė, žinoma, ir  valgė patys. Savo blynų receptais dalinosi darbuotojos, negailėjo patarimų, kad blynai būtų gardūs. Socialinė darbuotoja Vaida priminė tradicijas, susijusias su Užgavėnių dienos valgiais ir linksmybėmis.
      Kokie metai bebūtų ar kokie sunkumai užgriūtų, tradicijų laužyti nevalia, bet pritaikyti dabartyje – būtina.

Linkuvos socialinių paslaugų centro informacija